Wizz Air začne provozovat linku Neapol - Praha

15.06.2021 - Česká republikaNízkonákladová společnost Wizz Air dnes oznámila otevření nové pravidelné linky z Neapole do Prahy. Lety mají být zahájeny 18. září a provozovány dvakrát týdně letounem Airbus A321neo pro 239 cestujících. Odlety z Prahy budou vždy v úterý a v sobotu ve 13:05 s příletem do Neapole v 15:00. Zpáteční let má odlétat z Neapole ve stejné dny v 18:40 a na pražském ruzyňském letišti přistávat ve 20:40.

Město Neapol se sopkou Vesuv v pozadí (foto: Damirux/Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0)

Wizz Air plánuje linku provozovat celoročně a lety jsou tak plánovány i po celé zimní období. Letenky jsou v prodeji prostřednictvím webu Wizz Air a dalších distribučních kanálů. Rezervovat je možné letenky i na příští letní sezónu, letenky jsou dostupné až do října 2022. Jednosměrné letenky z Prahy jsou stojí od 529 korun. Za tuto cenu je možné cestovat v tarifu basic s malým příručním zavazadlem. Ceny letenek se zapsaným zavazadlem do 20 kilogramů začínají na 1585 korunách.

Otevření nové linky do Prahy souvisí s oznámením o zřízení nové základny Wizz Air v Neapoli. Společnost v průběhu srpna a září umístí na letiště v tomto italském městě dva letouny Airbus A321neo. Bude se jednat v pořadí již o šestou základnu Wizz Air v Itálii. Postupně společnost otevře z Neapole 18 nových pravidelných linek včetně té do Prahy.

Wizz Air provozoval od roku 2009 základnu přímo v Praze. V roce 2018 se jí však společnost rozhodla zrušit s tím, že přesune své kapacity na jiné trhy s vyšší poptávkou. Od roku 2020 však Wizz Air postupně otevírá nové linky do Prahy, které však obsluhuje letouny z jiných základen. Naposledy minulý měsíc aerolinie oznámila otevření nových linek z Catanie a Říma do Prahy.

Témata