Krátce: Brussels Airlines, Fly4 Airlines a Spicejet

13.02.2024 00:06 - KrátceBrussels Airlines přeruší během letní sezóny provoz své linky z Bruselu do anglického Birminghamu. Rezervační systém společnosti nabízí do Birminghamu v létě jen lety s přestupem. K návratu linky má dojít opět koncem října se začátkem zimního letového řádu. Přerušení letů do Birminghamu znamená, že během letá budou Brussels Airlines v rámci Velké Británie pravidelně létat jen na londýnské letiště Heathrow a do Manchesteru.

(zdroj: Fly4 Airlines)

V Irsku registrované Fly4 Airlines převzaly své první letadlo. Jedná se o Boeing 737-800. Aerolinie je společným podnikem mezi polskou leteckou společností Enter Air a skupinou TUI. Fly4 Airlines má zahájit v brzké době provoz se čtyřmi B737-800. Jedná se o letadla, které dosud provozovala britská aerolinie TUI Airways. Nová letecká společnost se má zaměřovat výhradně na ACMI pronájmy svých letadel s posádkami. V úvodní fázi má pronajímat své kapacity společnostem Enter Air a TUI fly.

Boeing 737 MAX 8 indické společnosti SpiceJet (foto: Md Shaifuzzaman Ayon/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Indická aerolinie SpiceJet chce propustit 1400 pracovníků. Jedná se o 15 % všech zaměstnanců. Informoval o tom včera indický server The Economic Times. Tímto krokem chce společnost snížit své provozní náklady a přilákat investory. Indický dopravce, který se označuje za nízkonákladového, nyní létá jen s 36 letadly, stále ale zaměstnává okolo 9000 lidí. SpiceJet se dostal během pandemie koronaviru do problémů. Jedním z důvodů je také ostrá konkurence na indickém trhu. Společnost tak byla nucena zredukovat svou flotilu o dvě třetiny, když snížila počet provozovaných letadel ze 118 na současných 36. Osm letadel i s posádkami je v současnosti pronajato v zahraničí, dalších 28 letadel je dlouhodobě odstaveno.

Témata