Krátce: Play, Air Arabia Egypt a Kenya Airways

14.02.2024 14:35 - KrátceIslandská nízkonákladová aerolinie Play přidává do své sítě litevské hlavní město. Nová linka z Reykjavíku do Vilniusu bude zahájena 25. května. Spojení bude provozováno jednou týdně letadly Airbus A320neo. Letenky na linku z/do Vilniusu jsou již v prodeji na webu aerolinie. Vedle návštěvy samotného Islandu mohou cestující využít návazných letů společnosti do destinací ve Spojených státech a Kanady. Vilnius je první destinací Play v pobaltských státech.

Letoun islandské společnosti Play (foto: Vilnius Airport)

Air Arabia Egypt oznámila zahájení letů mezi Káhirou a Istanbulem. Linka provozována od 2. dubna bude směřovat z hlavního káhirského letiště Cairo International v Istanbulu na letiště Sabiha Gökçen. Egyptská nízkonákladová aerolinie bude spojení provozovat třikrát týdně týdně letadly Airbus A320. Air Arabia Egypt tak bude ze svých základen v Káhiře a Alexandrii létat do celkem šestnácti destinací.

Kenya Airways zítra obnoví po čtyřech letech své pravidelné lety do Somálska. Společnost své lety přerušila na jaře 2020 po vypuknutí pandemie koronaviru. Linka z Nairobi do Mogadišu bude provozována třikrát týdně letadly Embraer 190. Ceny letenek začínají na 199 dolarech v ekonomické třídě a 305 dolarech v Business Class.

(zdroj: Kenya Airways)

Témata