Krátce: Luxair, airBaltic a Aeroflot

20.09.2023 20:30 - KrátceLetecká společnost Luxair příští letní sezónu obnoví lety na chorvatský ostrov Brač. Dovolenková linka Lucemburk – Brač bude podle serveru Aero Routes provozována od 4. května do 5. října 2024 jednou týdně letadlem De Havilland Canada Dash 8 Q400. Luxair nabídl linku na Brač poprvé v roce 2018, nicméně provozoval ji jen jednu letní sezónu. Lucemburský dopravce dále oznámil navýšení letů do Dubrovníku, kam přidá příští léto druhou týdenní rotaci.

AirBaltic přidal do svého letového řádu na příští léto dvě nové linky. Od 1. května 2024 bude aerolinie nově létat z estonského Tallinnu do Burgasu. Druhou novinkou je spojení z finského města Tampere do Palma de Mallorca, které bude zahájeno 3. května 2024. Obě linky budou provozovány dvakrát týdně. Připomeňme, že koncem srpna společnost airBaltic představila své plány na léto 2024. V ní plánuje otevřít hned jedenáct nových linek ze svých základen.

AirBaltic - Airbus A220-300 (foto: Kārlis Dambrāns/Flickr - CC BY 2.0)

Aeroflot zahájil prodej letenek na lety z Moskvy na ostrov Mauricius. Nová linka bude provozována od 23. prosince dvakrát týdně letadlem Boeing 777. Naposledy létal Aeroflot na Mauricius v polovině 90. let ještě s Iljušiny Il-62. Dá se očekávat, že lety na tento ostrov v Indickém oceánu využijí bohatší Rusové na dovolenkové pobyty. Hlavní sezóna na Mauriciu trvá od listopadu do května.

Témata