Krátce: Air Montenegro, Ibom Air a Hebridean Air Services

24.09.2023 22:11 - KrátcePodle serveru EX-YU Aviation je letiště v bosenskosrbské Tuzle blízko uzavření dohody s Air Montenegro o zahájení letů. Národní letecká společnost Černé Hory by měla zajistit pravidelné lety z Tuzly do Kolína nad Rýnem. Linka by měla být provozována od 1. listopadu dvakrát týdně. Zatímco Air Montenegro a letiště v Tuzle zahájení letů nepotvrdily, letiště v Kolíně nad Rýnem již uvádí Air Montenegro jako provozovatele linky do Tuzly. Nová linka má zmírnit dopady zrušení základny Wizz Air v Tuzle, ke kterému došlo tento měsíc. Wizz Air bázoval na letišti v Tuzle dvě letadla Airbus.

Nigerijská letecká společnost Ibom Air oznámila tento týden otevření první své mezinárodní linky. Od 17. října začne létat z Lagosu do Akkry. Do hlavního města Ghany aerolinie plánuje v pracovních dnech dvě rotace denně, o víkendu pak jednu denně. Flotila Ibom Air se skládá z pěti letadel Bombardier CRJ900 a dvou Airbusů A220-300. Společnost je vlastněna nigerijským státem Akwa Ibom, který se nachází na jihovýchodě Nigérie.

Upoutávka Ibom Air na novou linku do Akkry (zdroj: Ibom Air)

Skotská regionální aerolinie Hebridean Air Services informovala, že po mnoha letech musela zastavit své lety na ostrov Islay. Poslední odlet z Islay se uskutečnil ve čtvrtek 14. září. Před startem se rozloučili se společností a jejím letadlem také místní hasiči. Společnost spojovala Islay s ostrovem Coll a městem Oban, na pobřeží Skotska. Lety byly zajišťovány letadlem Britten-Norman BN-2B-26 Islander pro 9 cestujících. Ostrov Islay je znám zejména díky svým palírnám whisky.

Témata