Krátce: Sky Alps, flynas a Azerbaijan Airlines

17.09.2023 21:27 - KrátceItalská regionální aerolinie Sky Alps nově spojí od 30. října římské letiště Fiumicino s městem Cuneo. Linka bude provozována třikrát týdně letadly Dash 8 Q400. Cuneo je město s necelými 60tisíci obyvatel, které leží na severovýchodě Itálie v provincii Piemont. Bude to v zimní sezóně již třetí linka společnosti Sky Alps z letiště Fiumicino. V létě Sky Alps zvítězily ve výběrovém řízení na provoz dotované linky Řím – Crotone. Linka bude zahájena 2. října a provozována denně. Dále společnost létá také mezi Římem a Veronou.

(ilustrační foto: Sky Alps)

Saúdskoarabská nízkonákladová aerolinie flynas zahájí 9. října pravidelné lety do Addis Ababy. Do etiopského hlavního města společnost otevře dvě pravidelné linky, a to z Rijádu (od 9. října) a z Džiddy (od 10. října). Obě linky budou provozovány třikrát týdně letadly Airbus A320. Addis Ababa bude teprve druhou destinací v subsaharské Africe po súdánském Chartúmu. Podle tiskové zprávy mají nové linky také usnadnit poutní cesty do Saúdské Arábie.

Azerbaijan Airlines nabídnou nově pravidelné lety do běloruského hlavního města Minsku. Nová linka z Baku bude provozována od 1 října čtyřikrát týdně letadly Embraer 190. V současnosti létá mezi Minskem a Baku jen běloruská národní společnost Belavia, která nabízí pět letů týdně s Boeingy 737-300.

Upoutávka Azerbaijan Airlines na novou linku do Minsku (foto: Azerbaijan Airlines)

Témata