Krátce: SunExpress, Croatia Airlines a angolský prezident

21.02.2024 21:23 - KrátceTurecká dovolenková aerolinie SunExpress létá od poloviny tohoto měsíce jednou týdně z Antalye do rakouského Štýrského Hradce (německy Graz). Se začátkem platnosti letního letového řádu dojde koncem března ke zvýšení frekvence na tři lety týdně. Mezi červnem a září pak bude společnost létat do Štýrského Hradce čtyřikrát týdně. Linka má pokračovat i během zimní sezóny.

SunExpress - Boeing 737-800 (foto: Eric Salard/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Chorvatská letecká společnost Croatia Airlines nebude letošní léto operovat sezónní lety z ostrova Brač do Mnichova. Linka byla v loňském roce provozována od 27. května 2023 do 7. října 2023 jednou týdně letadly De Havilland Canada Dash-8-400.

Na oficiální státní návštěvu České republiky přijel včera angolský prezident João Lourenço. Do Prahy jej přímým letem z Luandy dopravil Boeing 787-8 (BBJ) provozovaný angolskou leteckou společností Sonair. Jedná se o luxusně vybavený Dreamliner v konfiguraci pro 40 cestujících. Imatrikulace 2-DEER značí, že letadlo je vedeno v leteckém registru ostrova Guernsey, a zároveň odkazuje na dřívějšího provozovatele tohoto boeingu, čínskou společnost Deer Jet. Dreamliner vyrobený v roce 2014 provozuje Sonair od listopadu 2022.

Témata