Krátce: Croatia Airlines, Air Samarkand a Fly Jinnah

20.02.2024 10:54 - KrátceCroatia Airlines zavedou novou sezónní linku mezi Splitem a Istanbulem. Spojení bude provozováno od 7. května do 12. října třikrát týdně letadly Airbus A320. Croatia Airlines budou jediným dopravcem létajícím mezi oběma městy. S otevřením linky se na mapu destinací společnosti vrátí Istanbul. Do tohoto největšího tureckého města létaly Croatia Airlines naposledy před jedenácti lety, a to ze své hlavní základny v Záhřebu.

Nová uzbecká letecká společnost Air Samarkand přidala do své flotily první Airbus A321neo. Díky doletu až 7500 kilometrů bude moci aerolinie obsluhovat nové vzdálené cíle. Kapacita letadla je 221 cestujících. Jedná se v pořadí o třetí letadlo této společnosti. Air Samarkand získaly 27. prosince 2023 od uzbeckých úřadů osvědčení leteckého provozovatele (AOC). Ještě před koncem loňského roku pak zahájily komerční provoz prvním charterovým letem ze Samarkandu do Taškentu.

Air Samarkand - Airbus A321neo (zdroj: video Air Samarkand)

Nízkonákladová aerolinie Fly Jinnah otevřela svou první linku do mimo Pákistán. Nově létá z Islámábádu do Šardžá ve Spojených arabských emirátech. Nová linka je provozována dvakrát denně Airbusy A320. Společnost Fly Jinnah je společným podnikem mezi pákistánskou skupinou Lakson Group a nízkonákladovou aerolinií Air Arabia. Aerolinie zahájila provoz vloni koncem října se třemi A320.

Slavnostní otevření linky na letišti v Šardžá (foto: Fly Jinnah)

(zdroj: Fly Jinnah)

Témata