Pákistánský low-cost Fly Jinnah zahájí provoz ještě v říjnu

28.10.2022 - Asie & AustrálieNová pákistánská nízkonákladová společnost Fly Jinnah oznámila termín zahájení provozu. První inaugurační let se má uskutečnit 31. října 2022 z Karáčí do Islámábádu. Od 1. listopadu 2022 pak začne společnost pravidelně létat na vnitrostátních linkách z Karáčí do Islámábádu (2x denně), Kvéty (4x týdně), Láhauru (2x denně), a Péšávaru (denně).

Fly Jinnah - Airbus A320 (foto: Fly Jinnah)

Oznámení o zahájení provozu navazuje na získání osvědčení leteckého dopravce začátkem tohoto měsíce od pákistánského úřadu civilního letectví. Zprvu se chce Fly Jinnah zaměřit na vnitrostátní lety, později však počítá také s linkami do zahraničí.

Provoz má být zahájen se třemi letouny Airbus A320. Livery letadel bude bíločervené s výrazným názvem v přední části trupu a logem obsahujícím zkratku názvu aerolinie FJ na ocase a krytech motorů.

Fly Jinnah je společným podnikem pákistánské skupiny Lakson Group s nízkonákladovou aerolinií Air Arabia. Lakson Group zastřešuje konglomerát firem podnikající ve stavebnictví, zdravotnictví, v pojištění, stravování, v cestovním ruchu a v médiích.

Témata