V Pákistánu vznikne nový low-cost Fly Jinnah za účasti Air Arabia Group

07.09.2021 - Asie & AustrálieSkupina Air Arabia Group se bude podílet na vzniku nové pakistánské nízkonákladové aerolinie Fly Jinnah. S místní skupinou Lakson Group se Air Arabia dohodla na založení společného podniku a spuštění nové letecké společnosti. Lakson Group zastřešuje konglomerát firem podnikající ve stavebnictví, zdravotnictví, v pojištění, stravování, v cestovním ruchu i v médiích.

Nová společnost Fly Jinnah má mít sídlo v Karáčí a zprvu létat na řadě vnitrostátních spojích. Později má zahájit také pravidelné lety do zahraničí. Zatím nebyly zveřejněny podrobnosti, s jakými letadly by nová aerolinie chtěla létat. Stejně tak nebylo uvedeno předpokládané zahájení provozu. V nejbližší době mají být učiněny první kroky pro získání osvědčení leteckého dopravce.

Air Arabia - Airbus A320 (foto: Air Arabia)

Skupina Air Arabia Group má sídlo v Šardžá ve Spojených arabských emirátech a podílela se na startu nových aerolinií v několika zemích. Otevřela pobočky v Maroku, Egyptě a Jordánsku. Nově se podílí na založení nové arménské letecké společnosti Fly Arna.

V Pákistánu v současnosti provozují pravidelné lety čtyři dopravci. Vedle státní Pakistan International Airlines (PIA) jsou to dále nízkonákladové společnosti Aiblue, SereneAir a Air Sial, jež se zaměřují na vnitrostátní linky.

Témata