Wizz Air bude létat také z Prahy do Říma

13.05.2021 - Česká republikaNízkonákladová společnost Wizz Air dnes oznámila otevření další nové linky do Prahy. Od 2. července bude nově létat také mezi Prahou a Římem. Linka bude provozována čtyřikrát týdně vždy v pondělí, ve středu, ve čtvrtek a v neděli a vedena na hlavní římské letiště Fiumicino. Maďarský dopravce na svém webu zatím nezahájil prodej letenek na tuto linku a rovněž zatím nebyl zveřejněn její letový řád. Zahájení letů souvisí s dnešním oznámením o otevření nové základny Wizz Air na letišti Fiumicino.

Airbus A320 společnosti Wizz Air na pražském letišti (foto: Letiště Praha)

„Jsme potěšeni, že se letecká společnost Wizz Air rozhodla rozšířit nabídku přímých letů do Itálie, která je mezi českými cestujícími tolik oblíbená. Věříme, že díky plánovanému zavedeni jednotných pravidel pro cestování a postupnému rozvolňování se tyto atraktivní linky setkají s úspěchem,“ uvedl Jaroslav Filip, ředitel leteckého obchodu Letiště Praha.

Wizz Air včera zahájil prodej na novou linku z Prahy do sicilské Catanie. Ta bude rovněž v provozu od začátku července. Společnost tak bude mít v letní sezóně ve své nabídce tři pravidelné linky z Prahy do Itálie. Vedle Říma a Catanie bude ještě provozovat svou tradiční linku do Bari na jihu země.

Z Prahy do Říma bude létat od 2. června společnost Ryanair, která však přistává na letišti Ciampino. ČSA zatím neoznámily obnovení svých letů do italské metropole, stejně tak letový řád Alitalia zatím neuvádí lety mezi Prahou a Římem.

Témata