Krátce: Lübeck Air, Transavia a Sky Express

19.03.2021 - KrátceNěmecká regionální aerolinie Lübeck Air nabídne v létě pravidelné lety z Lübecku do Salzburgu. Nová linka bude provozována od 3. července do 18. září jednou týdně vždy v sobotu ve spolupráci s cestovními kancelářemi Eurotours a ATeams-Reiseservice. Lübeck Air je virtuální aerolinie, lety zajišťuje dánská společnost Air Alsie svým ATR 72-500. Jednosměrné letenky stojí od 140 eur, zpáteční pak od 300 eur v ekonomické třídě se zapsaným zavazadlem do 23 kilogramů. Pro letiště v severoněmeckém Lübecku se jedná o první mezinárodní linku od jeho znovuotevření v roce 2016. Lübeck Air zahájily pravidelné lety vloni a dosud létaly do Mnichova a Stuttgartu.

ATR 72-500 v barvách Lübeck Air (foto: Finkenwerder/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Nízkonákladová aerolinie Transavia oznámila otevření čtyř nových sezónních linek z Montpellieru na jihu Francie. Od června do konce srpna bude z tohoto jihofrancouzského města létat do Berlína a Stockholmu. Dále od června do září nabídne lety z Montpellieru do korsických měst Ajaccio a Bastia. Všechny čtyři nové linky budou operovány jednou týdně.

https://twitter.com/transaviaFR/status/1371836871496597504

Řecká společnost SKY Express oznámila otevření nových linek z Atén do Paříže-CDG, Lyonu a Nantes. Do všech tří měst bude aerolinie létat jednou týdně, přičemž Lyon a Nantes budou obsluhovány do trojúhelníku. Na linkách bude létat Airbus A320neo pro 180 cestujících. Sky Express vloni převzaly první Airbus A320neo. Minulý měsíc pak otevřely první mezinárodní linku do kyperské Larnaky.

Přivítání zahajovacího letu SKY Express na mezinárodním letišti v Larnace (foto: SKY Express)

Témata