SKY Express mají ve flotile první Airbus A320neo

28.11.2020 - EvropaŘecká letecká společnost SKY Express převzala v Toulouse od výrobce svůj první Airbus A320neo. Letoun registrace SX-IOG poté v pátek dopoledne přeletěl do Athén, kde je hlavní základna společnosti. Jedná se o první z dvojice letounů, které si aerolinie pronajala u leasingové společnosti Aviation Capital Group. Druhý pronajatý stroj registrace SX-TEC by měl být dodán průběhu prosince.

Přivítání prvního Airbusu A320neo společnosti SKY express na mezinárodním letišti v Athénách (zdroj: SKY express/Facebook)

Nový Airbus A320neo bude nasazen poprvé do komerčního provozu 14. prosince na lince z Athén do Soluně, na které bude létat pětkrát týdně. Od 18. prosince bude nový typ létat také na lince z Athén do Heraklionu.

Vedle pronájmu dvou A320neo u Aviation Capital Group SKY express závazně objednaly v polovině říjny u Airbusu čtyři Airbusy A320neo. Dodávka těchto letadel má být zahájena v únoru příštího roku. Celkem tak společnost bude provozovat šest A320neo.

SKY express byl založen v roce 2005 několika bývalými manažery Olympic Airlines. V témže roce aerolinie zahájila pravidelné vnitrostátní lety z Heraklionu se dvěma letadly BAe Jetstream 31. Vloni společnost již létala s jedenácti stroji ATR 42/72 do 34 destinací po celém Řecku a přepravila celkem 1,2 milionu cestujících.

Zařazení Airbusů A320neo do flotily je vnímám jako začátek nové éry v historii firmy. Aerolinie, která se dosud zaměřovala na vnitrostátní lety, chce zahájit pravidelné lety do evropských měst a konkurovat tak Aegean Airlines a zahraničním dopravcům.

Témata