Řecký SKY express oznámil první mezinárodní linky

27.12.2020 - EvropaLetecká společnost SKY express oznámila v polovině prosince první zahraniční destinace. První mezinárodní linkou, na které tato řecká aerolinie zahájí provoz, bude od 22. února 2021 spojení z Athén do kyperské Larnaky. Linka má být provozována dvakrát denně. Se začátkem letního letového řádu 2021 bude počet letů navýšen na tři denně.

SKY express - Airbus A320neo (foto: SKY express)

Ceny jednosměrných letenek do Larnaky začínají na necelých 55 eurech při letu s palubním zavazadlem do 8 km. Se zapsaným zavazadlem do 15 kg lze letět za ceny od 64 eur. Za cenu od 94 eur lze zakoupit letenku v tarifu SKY enjoy, který obsahuje přepravu zapsaného zavazadla do 23 kg, možnost měnit zdarma let, prioritní odbavení a vstup do letištního salonku. Na lince mezi Athénami a Larnakou bude aerolinie konkurovat společnostem Aegean Airlines, Cyprus Airways a Wizz Air.

Druhou novou destinací bude od 28. března 2021 Brusel, kam bude SKY express létat šestkrát týdně. 17. dubna 2021 zahájí společnost lety na pařížské letiště Charlese de Gaulla, plánován je jeden let týdně.

A dále, od 4. května bude SKY express provozovat nové linky z Heraklionu do Dortmundu a Hamburku. Obě linky budou provozovány dvakrát týdně během letní sezóny 2021.

Všechny mezinárodní linky budou provozovány letouny Airbus A320neo. První letoun SKY express převzaly koncem listopadu a začátkem prosince jej nasadily na své pravidelné linky z Athén do Soluně a Heraklionu. Druhý A320neo společnost převzala tento měsíc. Oba letouny si SKY express dlouhodobě pronajaly od leasingové společnosti Aviation Capital Group.

Řecké aerolinie SKY express byly založeny v roce 2005 několika bývalými manažery Olympic Airlines. V témže roce společnost zahájila se dvěma letouny BAe Jetstream 31 lety z Heraklionu. Dosud se společnost zaměřovala výhradně na vnitrostátní linky. S jedenácti vrtulovými stroji ATR 42 a ATR 72-500 létá do 34 destinací po celém Řecku. V loňském roce SKY express přepravil celkem 1,2 milionu cestujících. Převzetí letadel Airbus A320neo je vnímáno jako začátek nové éry v historii firmy.

Témata