SKY express mají poslední objednaný A320neo, nově létají do Říma

25.07.2021 - EvropaŘecká aerolinie SKY express koncem minulého měsíce zařadila do své flotily poslední objednaný Airbus A320neo. Letoun registrace SX-CHG společnost převzala 26. června a týž den stroj přeletěl z Toulouse do Atén. Do komerčního provozu byl tento A320neo pak nasazen 30. června na lince z Atén do Soluně. Dokončeno tak bylo rozšíření flotily o šest Airbusů A320neo, z nichž čtyři byly vloni na podzim objednány přímo u výrobce a další dva pak dlouhodobě pronajaty u leasingové společnosti Aviation Capital Group.

Křest jednoho z Airbusů A320neo společnosti SKY express na letišti v Soluni (foto: Kostas Karamanlis/Twitter)

V uplynulých dnech SKY express pokřtily jeden ze svých A320neo. Stroj registrace SX-TEC obdržel jméno „My Thessaloniki“. Slavnostního ceremoniálu v Soluni se zúčastnil také řecký ministr infrastruktury a dopravy Kostase Karamanlise. Společnost tento airbus převzala vloni v prosinci. Zároveň byl na letišti v Soluni slavnostně zahájen provoz salonku SKY express.

Spolu s rozšiřováním flotily o nové A320neo pokračuje SKY express v posledních měsících v rozšiřování své nabídky mezinárodních linek. Zatím posledním zahájeným spojem se stala 8. července linka z Atén do Říma na letiště Fiumicino, která je provozována šestkrát týdně s A320neo.

Zahájení pravidelné linky Atény - Řím (foto: SKY express)

Od 1. srpna pak mají SKY express začít létat na nové lince z Atén na londýnské letiště Heathrow. Linka má být opět provozována šestkrát týdně s A320neo. Společnost bude svými přímými lety konkurovat linkám Aegean Airlines a British Airways. SKY express se podařilo získat sloty na Heathrow letos na jaře.

Témata