Řecký SKY express rozšíří flotilu o Airbusy A320neo

16.10.2020 - EvropaLetecká společnost SKY express ve středu závazně objednala u Airbusu čtyři letouny Airbus A320neo. Letouny budou poháněny motory Leap-1A od CFM-International. Jedná se o vůbec první objednávku této aerolinie u evropského výrobce Airbus. Další dva Airbusy A320 si řecký dopravce dlouhodobě pronajal u leasingové společnosti Aviation Capital Group.

Airbus A320neo v novém livery SKY express (foto: Airbus)

„Naše spolupráce s Airbusem prostřednictvím akvizice šesti zbrusu nových letadel Airbus A320neo splňují naši ambici modernizovat flotilu a představují posun naší společnosti do nové éry,“ uvedl Ioannis Grylos, majitel SKY express.

SKY express, který byl založena v roce 2005, dosud působil jako regionální vnitrostátní aerolinie. Společnost zprvu začala létat se dvěma Jetstreamy 31 na pravidelných linkách z Heraklionu. V loňské letní sezóně SKY express již létal s jedenácti letadly ATR 42/72 do 34 destinací po celém Řecku. Nové Airbusy A320neo mají umožnit další rozšíření provozu a otevřít pravidelné linky do zahraničí.

První Airbus A320neo se má ve flotile SKY express objevit ještě před koncem letošního roku. Společnost na svém webu informovala, že 14. prosince 2020 bude tento letoun poprvé nasazen na pravidelné lince z Atén do Soluně.

Současně s objednávkou nových letadel SKY express představil nové livery svých letadel, které proti tomu současnému představuje výrazný posun vpřed. Dominuje mu výrazný nápis SKY express v přední části trupu v modré barvě a kombinace sedmi pruhů v modré a osmi fuchsiové barvě na ocase letadla, winglety pak jsou zbarveny fuchsiově.

Modrá barva reprezentuje Řecko, fuchsiová byla zvolena jako optimistická a svěží barva. Sedm modrých čar symbolizuje sedm dnů v týdnu, sedm dnů plných cestování. Osm pruhů ve fuchsiové barvě pak symbolizuje nekonečnost obzoru a nebe. Tak alespoň aerolinie vysvětlila symboliku barev ve své tiskové zprávě.

Témata