Krátce: Wizz Air, SkyAlps a Great Dane Airlines

17.07.2021 - KrátceWizz Air UK zrušil své plány na sezónní lety na Jersey. Společnost měla od 16. července do 6. září létat z Cardiffu a letiště Doncaster/Sheffield na tento normanský ostrov. Obě linky měly být provozovány dvakrát týdně letounem Airbus A321neo. Kvůli zavedení karantény pro všechny přijíždějící na ostrov Jersey nejdříve Wizz Air UK odložil zahájení letů na 30. července, později obě linky zcela zrušil. Cestujícím, kteří měli zakoupené letenky, společnost připisuje na kredit 120 % původní ceny letenky.

Kontrolní věž na letišti Jersey (foto: Wolfgang Pehlemann/Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0 DE)

Nová italská aerolinie Sky Alps má druhý plánovaný De Havilland 8 Q400. Stroj registrace 9H-EVA pronajatý od společnosti Chorus Aviation Capital přistál na letišti v Bolzánu 9. července. Letoun je nasazován na pravidelné chartery z Bolzana do Düsseldorfu, Catanie, Parmy, na Olbii a Ibizu. Provoz letounu je zajišťován maltskou aerolinií Luxwing. Další informace o společnosti SkyAlps zde.

Great Dane Airlines - Embraer 195 (foto: Rob Hodgkins/Flickr - CC BY-SA 2.0)

Dánská společnost Great Dane Airlines bude v zimní sezóně létat pravidelné chartery z Nizozemí do norských hor. Pro cestovní kancelář BBI-Travel bude aerolinie vypravovat až do konce března lety z Groningenu na letiště Sälen Trysil, které je známé také pod názvem Scandinavian Mountains Airport a nachází se ve středním Švédsku v těsné blízkosti hranice s Norskem. Letiště obsluhuje švédské lyžařské středisko Sälen a norské středisko Trysil. Dohromady se v oblasti nachází přes 200 sjezdovek a místní hotely a ubytovací zařízení mají přes 100 tisíc lůžek. Great Dane Airlines bude lety zajišťovat dvakrát týdně letounem Embraer 195 pro 118 cestujících.

Témata