Wizz Air přidá do své sítě normanský ostrov Jersey

11.06.2021 - EvropaLetouny nízkonákladové aerolinie Wizz Air UK začnou začátkem července pravidelně přistávat na ostrově Jersey. Společnost bude od 9. července do 6. září 2021 provozovat na Jersey dvě sezónní linky, a to z Cardiffu a dále z letiště Doncaster/Sheffield. Oba spoje budou provozovány dvakrát týdně vždy v pondělí a v pátek letouny Airbus A321.

Jednosměrně letenky začínají na 18 britských librách v nejnižším tarifu Basic s malým příručním zavazadlem. Letenky je možné rezervovat prostřednictvím webových stránek Wizz Air.

Maják v La Corbière na jihozápadě ostrova Jersey (foto: Man vyi/Wikimedia Commons - Public Domain)

Vzhledem k cestovním omezením platícím pro Brity při cestách do zahraničí může být Jersey zajímavým turistickým cílem. Další britské aerolinie rovněž rozšiřují toto léto nabídku sezónních letů na tento ostrov. Jersey se může pochlubit historickými památkami, přírodními krásami i písečnými plážemi.

Ostrov je ideálním cílem pro krátké například víkendové cesty. Jersey je spolu s dalšími normanskými ostrovy součástí tzv. Common Travel Area, společného cestovního prostoru, v němž mohou Britové a Irové cestovat s minimálními kontrolami.

Přistání na letišti na Ostrově Jersey (foto: Tswgb/Wikimedia Commons - Public Domain)

Jersey je součástí Normanských ostrovů, skupiny ostrovů ležících v Lamanšském průlivu při pobřeží Francie. Ostrovy byly od 10. století součástí normanského vévodství a vévoda Vilém Dobyvatel je poté, co se stal roku 1066 anglickým králem, spojil s anglickou korunou. V současnosti je Jersey je tzv. korunním závislým územím. Jedná se o území náležející britské koruně, jež ale formálně není součástí Spojeného království. Ostrov má rozsáhlou autonomii s vlastním parlamentem, zákony a také vlastní měnu.

Témata