Krátce: Transavia France, SkyExpress a Middle East Airlines

26.05.2021 - KrátceNízkonákladová aerolinie Transavia France pokračuje v rozvoji vnitrostátních linek po Francii, když v polovině května otevřela pět nových linek na Korsiku. Jedná se o přímé lety z Nantes do Ajaccia (4x týdně), Bastie (2x týdně), z Montpellieru do Ajaccia (2x týdně) a Bastie (2x týdně) a z Brestu do Ajaccia (2x týdně). Nové o linky na Korsiku doplní 3. července další linka Transavia France z Nantes do Calvi. Ceny jednosměrných letenek na uvedené nové linky začínají na 34 eurech.

Zahájení letů na lince Montepellier - Bastia (foto: Transavia France)

Řecká letecká společnost SKY Express pokračuje v rozšiřování mezinárodních linek a do své nabídky přidala další destinaci v západní Evropě. Od 1. srpna bude létat šestkrát týdně z Atén na londýnské letiště Heathrow. Linka bude provozována šestkrát týdně letounem Airbus A320neo. SKY Express, který získal sloty na Heathrow letos na jaře, bude po British Airways a Aegean Airlines třetím dopravce, který bude létat mezi Aténami a tímto londýnským letištěm.

(zdroj: Flughafen Düsseldorf/Facebook)

Mezinárodní letiště v Düsseldorfu získalo nového dopravce z Blízkého východu. Od 3. července bude do tohoto německého města létat libanonská letecká společnost Middle East Airlines (MEA). Nová linka Bejrút - Düsseldorf bude provozována čtyřikrát týdně letounem Airbus A321neo pro 160 cestujících.

Témata