Krátce: ITA Airways, Pegasus Airlines a Volotea

31.05.2022 - KrátceItalské národní aerolinie ITA Airways v neděli 29. května pozastavily své lety z Říma do Frankfurtu. Do konce platnosti letního letového řádu, tedy do 29. října 2022, dopravce neplánuje žádné další lety na této lince. Beze změny zůstává v provozu linka z milánského letiště Linate do Frankfurtu.

Pegasus Airlines zahájily ve čtvrtek 24. května lety na nové lince z letiště Sabiha Gökçen do Helsinek. Nové spojení je provozováno čtyřikrát týdně letouny Boeing 737-800. Začátkem dubna začala tato nízkonákladová společnost létat do Helsinek také z turecké Antalye (1x týdně Airbus A320neo).

Zahajovací let Pegasus Airlines na lince Istanbul - Helsinky (foto: Helsinki Airport)

Nízkonákladová společnost Volotea otevře pět nových linek z francouzského města Lurdy. Z místního letiště Tarbes-Lourdes-Pyrénées bude létat do Benátek (2x týdně od 3. července), Neapole (2x týdně od 2. července), Palerma (2x týdně od 2. července), Paříže-Orly (až 2x týdně od 1. července) a Štrasburku (2x týdně od 1. července). Lurdy jsou zcela novým letištěm v nabídce společnosti Volotea. Město Lurdy jsou oblíbeným cílem katolických poutníků, kteří chtějí navštívit toto místo proslulé zjevením Panny Marie. Před vypuknutím pandemie Covid-19 toto malé město s 15tisíci obyvatel navštívilo ročně okolo šesti milionů turistů.

Airbus A319 společnosti Volotea (foto: Volotea)

Témata