Krátce: GullivAir, Air Albania a Freebird Airlines

10.05.2022 - KrátceBulharská regionální aerolinie GullivAir uzavřela možnost rezervace na své mezinárodní linky do Skopje a Tirany. Na linku ze Sofie do Skopje není možné rezervovat letenky po 21. květnu, do Tirany po 14. květnu. Linka do Skopje byla přitom zahájena koncem března za diplomatické podpory obou zemí. Lety byly provozovány dvakrát týdně letouny ATR 72-600. Ve svém vyjádření pro bulharská média však společnost odmítla, že by se jednalo o ukončení provozu těchto linek.

GullivAir - ATR 72-600 (foto: GullivAir)

Společnost Air Albania navýší v letní sezóně své kapacity o dva pronajaté Airbusy A320. Letouny si pronajme od americké společnosti GA Telesis. Dosud si albánský dopravce pronajímal letouny od Turkish Airlines, které vlastní ve společnosti 49 % akcií. V současnosti Air Albania provozuje jeden Airbus A319 a jeden A320. Letový řád se dosud zaměřoval na Itálii, kde obsluhovala svými lety hned šest měst. Od konce března rozšířila Air Albania svou nabídku o nové spoje z Tirany do Atén a na londýnské letiště Stansted. V dubnu pak otevřela linku z albánské metropole do Düsseldorfu. Společnost rovněž létá sezónní linky z nového letiště Kukës do Basileje a Curychu.

Letoun společnosti Air Albania (foto: Ministry of Infrastructure and Energy of Albania)

Freebird Airlines otevřely svou první pravidelnou linku do Velké Británie. Od 7. května turecký dopravce létá na lince z Antalye do Manchesteru. Linka je zatím provozována jednou týdně, koncem května dojde k navýšení na dva lety týdně. Od 24. května bude společnost létat také na londýnské letiště Gatwick, kam zahájí lety z Antalye (4x týdně) a Bodromu (2x týdně).

Airbus A320 turecké společnost Freebird Airlines (foto: Riik@mctr/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Témata