Krátce: Avianca, Gullivair a OFD Ostfriesischer-Flug-Dienst

29.03.2022 - KrátceKolumbijská letecká společnost Avianca obnovila třetí denní linku z Bogoty do Madridu. Dále došlo k znovuzahájení letů z Cali do Madridu (4x týdně) a Medellínu do Madridu (3x týdně). Již dříve aerolinie obnovila svou linku z Bogoty do Barcelony. Avianca tak kompletně obnovila všechny své linky do Španělska, přičemž nabízená kapacita je dokonce vyšší než před vypuknutím pandemie Covid-19. Mezi Španělskem a Kolumbií dále létají společnosti Iberia, Air Europa a Plus Ultra Líneas Aéreas.

GullivAir - ATR 72-600 (foto: GullivAir)

Bulharské GullivAir zahájily v sobotu pravidelné lety ze Sofie do Skopje v Severní Makedonii. Nová linka je provozována dvakrát týdně vždy v pondělí a v pátek letounem ATR 72-600. Po lince do Tirany se jedná o druhé mezinárodní spojení GullivAir. Společnost dále operuje vnitrostátní lety mezi Sofií a Burgasem.

OFD Ostfriesischer-Flug-Dienst, malý dopravce působící na severu Německa, bude nově od 1. dubna létat z letiště Uetersen na ostrov Helgoland. Linka bude provozována až do konce září vždy od středy do neděle dvakrát denně. Lety mají být zajišťovány letounem Britten-Norman BN-2 Islander pro devět cestujících. Podle zveřejněného letového řádu bude doba letu 50 minut. Jednosměrná letenka stojí 169 eur. Malé letiště Uetersen se nachází 22 kilometrů od centra Hamburku. Letiště disponuje 1100 metrů dlouhou travnatou dráhou.

Letoun Britten-Norman BN-2 Islander německé společnosti OFD Ostfriesischer-Flug-Dienst (foto: OFD)

Témata