Krátce: Eurowings, Joon a AliBlue Malta

21.05.2018 - KrátceEurowings přesune od začátku platnosti zimního letového řádu 2018/19 jeden letoun Airbus A330 z Mnichova do Düsseldorfu. Letoun provozovaný společností SunExpress Deutschland bude využit k rozšíření letů z Düsseldorfu. Eurowings oznámil, že v zimní sezóně navýší počet letů z Düsseldorfu do Bangkoku ze dvou na čtyři týdně a do Varadera ze dvou na tři týdně. Eurowings tak bude mít během zimy v Düsseldorfu pět letounů A330 provozovaných SunExpress Deutschland a jeden A330 a dva A340 provozované společností Brussels Airlines.


Joon - Airbus A320 (foto: Anna Zvereva/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Francouzská aerolinie Joon navýšila počet letů na lince z Paříže do Berlína a nyní létá do německé metropole denně letouny Airbus A320/A321. Joon, který je dceřinou společností Air France, cílí zejména na mileniály, mladé lidi do 35 let. Joon se považuje za hybridní aerolinií nacházející se mezi klasickým a nízkonákladovým obchodním modelem.

Od 27. dubna nabízí maltská virtuální aerolinie AliBlue Malta lety na lince Malta – Trapani – Cagliari. Linka je létána dvakrát týdně vždy v pátek a v neděli letounem Bombardier Dash 8. Provoz je zajišťován maltskou regionální leteckou společností Medavia. Z Trapani do Cagliari a na Maltu létala v loňském roce společnost Ryanair.


Dash 8 společnosti Medavia na letišti na Maltě (foto: Anon user 7/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Štítky