Krátce: Emirates, SunExpress a Wizz Air

27.05.2015 - KrátceEmirates nasadí od 1. prosince na svou pravidelnou linku z Dubaje do Budapešti letoun Boeing 777-300ER pro 364 cestujících. Větší typ nahradí na této trase nyní užívaný Airbus A330-200, který má kapacitu 276 cestujících. S nasazením Boeingu 777 nabídnou Emirates na lince do Budapešti nově také First Class.

Zahájení sezónních letů SunExpress do Memmingenu (foto: Allgäu Airport)

Turecká společnost SunExpress zahájila včera lety z Antalye do Memmingenu. Nová sezónní linka je provozována dvakrát týdně letounem Boeing 737-800 pro 189 cestujících. SunExpress počítá s lety do Memmingemu i příští rok, kdy by provoz měl být zahájen již začátkem března.

Nízkonákladová společnost Wizz Air oznámila otevření dvou nových linek z Vilniusu. Od poloviny září bude společnost létat z litevské metropole do Billundu (2x týdně) a Stockholmu-Skavsta. Na obou linkách dosud létala litevská aerolinie Air Lituanica, která v pátek zastavila provoz. Wizz Air rovněž přišel s nabídkou záchranného tarifu pro cestující, které mají letenky Air Lituanica do Paříže-CDG a Amsterdamu. Jako alternativu jim nabízí za cenu 19,99 euro lety do Paříže- Beauvais a Eindhovenu.

Štítky