Krátce: Austrian Airlines, Aeroflot a Ryanair

01.10.2016 - KrátceAustrian Airlines otevřou od zimního letového řádu 2017/18 další linku orientovanou na turisty. Po Srí Lance, Maledivách a Mauriciu bude rakouský dopravce létat nově také na Seychelské ostrovy. Nová pravidelná linka z Vídně do Mahé bude provozována od 25. října 2017 jednou týdně letounem Boeing 767-300ER. Šéf aerolinie Andreas Otto k zahájení letů uvedl, že poptávka po přímých dálkových letech do turistických destinací je vysoká a Austrian Airlines odpověděl na ní otevřením čtyř takových linek v posledních dvou letech.

Seychleské ostrovy
Pláž na ostrově Mahé, který je součástí Seychelských ostrovů (foto: Gerwin Sturm/Flickr - CC BY-SA 2.0)

Ruský Aeroflot rozšíří v zimním období svou nabídku letů do Londýna. Od 15. listopadu 2016 bude společnost létat z moskevského letiště Šeremetěvo na londýnské letiště Gatwick. Nová linka bude provozována denně letounem Airbus A320 a bude konkurovat lince British Airways, která však v Moskvě směřuje na letiště Domodědovo.

Aeroflot - Airbus A320
Aeroflot - Airbus A320 (foto: © Aeroflot)

Nízkonákladová aerolinie Ryanair rozšíří v příští letní sezoně lety ze své základny v Soluni o čtyři nové linky. Od konce března 2017 bude létat z tohoto města na severovýchodě Řecka nově do Dortmundu (2x týdně), Göteborgu (2x týdně), Hamburgu (3x týdně) a Kodaně (2 týdně). Celkem tak bude společnost létat příští léto ze Soluně do 21 destinací. Základnu v Soluni otevřel Ryanair v roce 2014, v současnosti zde bázuje jeden letoun.

Štítky