Krátce: Ariana Afghan Airlines, Emirates a Ryanair

14.11.2021 - KrátceLetecká společnost Ariana Afghan Airlines obnovila 11. listopadu lety z Kábulu do Islámábádu v Pákistánu. Linka je provozována dvakrát týdně vždy v pondělí a ve čtvrtek. Jednosměrné letenky z Kábulu do Islámábádu stojí 400 dolarů, v opačném směru jen 100 dolarů. Minulý týden společnost obnovila své lety z Kábulu do Dubaje. Mezi Kábulem a Islámábádem již dříve začaly létat také konkurenční afghánské aerolinie Kam Air, které nabízejí pět rotací týdně.

Boeing 737-400 společnosti Ariana Afghan Airlines (foto:Anna Zvereva/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Emirates obnovily 9. listopadu pravidelné lety do Alžírska. Linka Dubaj – Alžír je zatím provozována dvakrát týdně vždy v úterý a ve čtvrtek. Na lince létá Boeing 777-300ER. Dubajský dopravce již obnovil po koronavirové pauze lety do všech svých cílů v severní Africe. Společnost nyní létá do celkem 21 destinací v Africe.

Původně středověký hrad přestavěný na zámek se nachází v historickém centru Örebro (foto: ArildV/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Novou destinací v síti Ryanair bude od příštího roku švédské Örebro. Irský nízkonákladový dopravce bude od 1. dubna 2022 nově létat na lince z londýnského letiště Stansted do Örebro. Nové spojení bude provozováno dvakrát týdně vždy v pondělí a v pátek. Naposledy mělo letiště v Örebro pravidelnou osobní linku na jaře 2019. Örebro je město ve středním Švédsku se 140 tisící obyvatel.

Témata