Krátce: Air Seychelles, LOT Polish Airlines a Iberia

14.07.2019 - KrátceIzrael bude mít od nadcházejícího zimního letového řádu přímé letecké spojení se Seychellskými ostrovy. Společnost Air Seychelles začne od 27. listopadu 2019 pravidelně létat z Mahé do Tel Avivu. Nová linka bude provozována jednou týdně letounem Airbus A320neo, který bude v uspořádání pro 168 cestujících. Linka bude mít návaznost na spoje Air Seychelles na Mauricius, do Johannesburgu a Bombaje. Z Tel Avivu zas budou moci cestující díky interliningu s El Al Israel Airlines pokračovat do dvacítky destinací v Evropě. Air Seychelles jsou po Rwandair dalším africkým dopravcem, který začne létat do Izraele.

Air Seychelles - Airbus A320neo (foto: Air Seychelles)

Polské aerolinie LOT oznámily, že dosud sezónní linku z Varšavy do Bejrútu budou provozovat celoročně. V zimní sezóně bude společnost létat do libanonské metropole třikrát týdně letounem Embraer 195 pro 112 cestujících. LOT obnovil pravidelné lety do Bejrútu minulý měsíc po více než dvouleté pauze.

Iberia - Airbus A319 (foto: b1-foto/Pixabay)

Španělská letecká společnost Iberia obnoví v příštím roce lety do egyptského hlavního města. Nová pravidelná linka z Madridu do Káhiry bude provozována čtyřikrát týdně letounem Airbus A319 pro 141 cestujících. Nové spojení má mít dobrou návaznost na spoje do dalších měst ve Španělsku a dálkové linky do Jižní a Severní Ameriky. Káhira bude v pořadí sedmou destinací Iberia v Africe. V současnosti se společnost téměř výhradně zaměřuje na severní část kontinentu, kdy svými linkami obsluhuje cíle v Maroku a Alžírsku. Mimo sever Afriky obsluhuje aerolinie jen Dakar v Senegalu.

Témata