RwandAir zahájí lety do Tel Avivu

30.05.2019 - AfrikaLetecká společnost RwandAir zahájí v příštím měsíci pravidelné lety do Izraele. Nová linka z Kigali do Tel Avivu bude provozována od 25. června třikrát týdně letounem Boeing 737-800 v konfiguraci pro 154 cestujících. Tel Aviv bude po Dubaji teprve druhým cílem rwandského dopravce na Blízkém východě a celkově 29. destinací v síti společnosti.

Rwandair - Boeing 737-800 (foto: Rwandair)

Nová linka, která je stále výjimečná, ulehčí cesty obchodníků, turistů, ale i poutníků mezi Izraelem a africkým kontinentem. Z afrických leteckých společností aktuálně spojují svou rozvětvenou síť s Izraelem jen Ethiopian Airlines. Druhým dopravcem z Afriky je pak Air Sinai se svými poměrně utajenými lety z Káhiry. Izraelské aerolinie El Al mají v Africe aktuálně jedinou destinaci, Johannesburg.

Rwandair zahájil v polovině dubna pravidelné lety do Kinshasy v Demokratické republice Kongo. Příští měsíc společnost otevře novou dálkovou linku do Číny, kdy s mezipřistáním v Bombaji bude létat čtyřikrát týdně do Kantonu. V plánu je také zavedení pravidelných letů do Addis Abeby a Luandy.

V současnosti Rwandair provozuje dvanáct letadel z toho dva Airbusy A330. V letošním roce je očekávaná dodávka prvního Airbusu A330neo.

Témata