Rwandair jako první aerolinie v Africe naočkovala všechny zaměstnance

30.03.2021 - AfrikaLetecká společnost Rwandair minulý týden informovala, že všichni její zaměstnanci obdrželi první dávku očkování proti onemocnění covid-19. Vakcinace pracovníků společnosti byla spuštěna začátkem tohoto měsíce. Vakcinace spolu s testováním IATA Travel Pass staví Rwandair na špičku mezi africkými leteckými společnostmi ve snaze zajistit bezpečné prostředí na palubách letadel, jak pro cestující, tak i zaměstnance.

Očkování zaměstnanců Rwandair (foto: Rwandair)

Očkování ve Rwandě odstartovalo začátkem března, kdy bylo do země dodáno 240 tisíc vakcín od společností Pfizer a AstraZeneca v rámci programu COVAX. Rwandská vláda stanovila prioritní skupiny pro očkování, kterými byli osoby starší 65 let, lidé s chronickými onemocněními a dále zaměstnanci národní letecké společnosti.

Kromě zaměstnanců Rwandair obdrželi očkování proti covid-19 také pracovníci mezinárodního letiště v Kigali a zaměstnanci dalších aerolinií, které na letišti působí. Společnost si od těchto kroků slibuje posílení důvěry ze strany cestujících a využívání letiště v Kigali pro přestupy.

Témata