Qatar Airways a RwandAir posilují code-sharing, rwandský dopravce zahájí lety do Dauhá

08.10.2021 - AfrikaSpolečnosti Qatar Airways a RwandAir posílily své partnerství podpisem globální dohody o code-sharingu. Ta cestujícím přinese větší výběr a lepší spojení do 65 destinací v Africe a dalších částech světa.

V rámci této dohody zahájí RwandAir od prosince přímé lety z Kigali do Dauhá v Kataru, kde mají svůj hub Qatar Airways. Cestující rwandského dopravce si budou moci rezervovat lety přes Dauhá do dalších destinací v USA, v Evropě a Asii.

Podpis dohody o code-sharingu, vlevo Akbar Al Baker, šéf Qatar Airways, vpravo Yvonne Makolo, ředitelka RwandAir (foto: RwandAir)

Dohoda rovněž posiluje přítomnost Qatar Airways na africkém kontinentu. Kód katarského dopravce se objeví na linkách Rwandair do Bujumbury, Kinshasy a Lumbumbashi (Kongo). Qatar Airways v současnosti létají pětkrát týdně z Dauhá do Kigali s mezipřistáním v Entebbe v Ugandě. Na linku nasazují Boeing 787-8 Dreamliner pro 252 cestujících.

„Pro společnost RwandAir je to významný milník… Tato dohoda o code-sharingu poskytne našim zákazníkům výrazně větší výběr a flexibilitu. Společnosti RwandAir umožní posílit globální přítomnost a stavět na silné a loajální africké zákaznické základně,“ uvedla Yvonne Makolo, ředitelka RwandAir.

Obě společnosti dále oznámily partnerství v oblasti věrnostních programů. Členové programu Dream Miles společnosti RwandAir a Privilege Club společnosti Qatar Airways budou moci získávat a uplatňovat míle na linkách druhého dopravce. Cestující budou mít rovněž přístup do salonků v Dauhá a Kigali.

Témata