RwandAir objednal letouny Airbus A330

10.09.2015 - AfrikaLetecká společnost RwandAir stvrdila ve středu na slavnostním ceremoniálu v Kigali svůj zájem o letouny A330, když podepsala závaznou objednávku na jeden letoun Airbus A330-200 a jeden Airbus A330-300. Společnost RwandAir se tak stala novým zákazníkem evropského výrobce Airbus. Dodávka prvního A330 se očekává v druhé polovině příštího roku a společnost tak bude poprvé ve své historii provozovat dálková letadla.

RwandAir - Airbus A330-300 (foto: Airbus SAS)

Úspěšně rozvíjející se rwandský dopravce, který byl založen v roce 2002, dosud létá jen na vnitroafrických linkách. V posledních dvou letech aerolinie rozšířila svou nabídku o linky z Kigali na jih a západ Afriky. Flotila RwandAir se aktuálně skládá ze dvou strojů Boeing 737-700, dvou Boeing 737-800, dvou Bombardier CRJ-900, dvou Bombardier Q400 a jednoho MD-82.

RwandAir oficiálně zatím neupřesnil plánované dálkové destinace, nicméně výkonný ředitel aerolinie John Mirenge v minulosti uvedl, že s dodávkou nových dálkových letadel společnost otevření linek do jedné destinace v Evropě, jedné v Indii a jedné v Číně. Nejvíce konkrétní je zatím zahájení letů do Bombaje v Indii.

Rwanda a její dopravce RwandAir mají velké ambice v rozvoji letecké dopravy s cílem vytvořit v Kigali hub, který budou využívat cestující z dalších afrických států. Vláda investovala do modernizace a rozšíření kapacity mezinárodního letiště v Kigali. Vzhledem k omezeným možnostem jeho dalšího rozvoje rozhodla rwandská vláda o výstavbě nového letiště pro Kigalie, jehož výstavba byla zahájena v letošním roce.

Štítky