RwandAir zrychlil spojení s Londýnem, nově létá bez mezipřistání

07.11.2022 - AfrikaLetecká společnost Rwandair létá od neděle 6. listopadu mezi Kigali a Londýnem bez mezipřistání. Spojení je provozováno čtyřikrát týdně letouny Airbus A330-200/300. Dosud měla linka na londýnské letiště Heathrow ještě zastávku v Bruselu. Belgická metropole z mapy destinací RwandAir však nezmizí, společnost do ní bude provozovat samostatnou linku.

Nedělní odlet linky z Kigali do Londýna (foto: RwandAir)

Národní dopravce Rwandy si od změny slibuje, že bude moci cestujícím nabídnout lepší spojení mezi Velkou Británií a africkými zeměmi, do kterých létá. Společnost nabízí s přestupem na letišti v Kigali také spojení do Ugandy, Keni, Burundi, Etiopie, Kamerunu, Gabonu, Nigérie, Tanzanie, Zambie, Zimbabwe a Jihoafrické republiky.

Rwandair zahájil lety do Londýna v roce 2017 s tehdy nově dodaným letounem Airbus A330-200. Linka tehdy směřovala na letiště Gatwick, v roce 2020 došlo k přesunu linky na Heathrow.

Na letech do Londýna nabízí RwandAir letenky za zajímavé ceny. Například zpáteční letenku z Londýna do Kigali lze pořídit v nejlevnějším tarifu Economy Saver za 724 dolarů (17 530 korun). Tarif, který je neměnný a nevratný, zahrnuje přepravu dvou zapsaných zavazadel do 23 kilogramů a jednoho příručního do 10 kilogramů.

Společnost vznikla v roce 2002 jako regionální aerolinie Rwandaair Express. V roce 2009 prošla rebrandingem a začala používat současný název RwandAir. Následující rok zařadila do flotily první Boeing 737 a začala expandovat na afrických linkách. V roce 2017 převzala první Airbus A330 a zahájila dálkové linky. RwandAir, který je dlouhodobě ztrátový, je zcela vlastněn státem. Během pandemie koronaviru projevily zájem o získání 49 % akcií Qatar Airways. V loňském roce obě společnosti uzavřely dohodu o code-sharingu. Plánovaná investice Qatar Airways, která by umožnila další růst RwandAir, zatím neproběhla.

Témata