Krátce: Air Montenegro, Sky Alps a Flair Airlines

15.06.2021 - KrátceNové černohorské národní aerolinie Air Montenegro oznámily zahájení letů do Istanbulu. Do největšího tureckého města bude společnost létat z přímořského letoviska Tivat. Nová linka Tivat – Istanbul bude zahájena 17. července 2021 a provozována dvakrát týdně vždy ve středu a v sobotu letounem Embraer 190.

Air Montenegro - Embraer 190 (foto: Air Montenegro)

V pondělí se měl uskutečnit první let nové italské aerolinie SkyAlps, která bude létat z Bolzana. K tomu však nedošlo. Podle webu italské stanice RAI kvůli pandemii koronaviru došlo ke zpoždění při vydání dokumentů potřebných k zahájení provozu. Oba letouny Dash 8 Q400 určené pro SkyAlps jsou tak zatím na Maltě. První letoun by měl do Bolzána přiletět tento čtvrtek, druhý pak o den později. První lety z Bolzana na Ibizu a do Olbie se mají uskutečnit ve čtvrtek, otevření linky z Bolzána do Říma na letiště Fiumicino je plánováno nyní v pátek. Samotné SkyAlps jsou virtuální aerolinií, provoz letadel zajišťuje maltská společnost Luxwing.

Letoun de Havilland Dash 8 Q400 v barvách SkyAlps (foto: Luxwing)

Kanadský ultra low-cost Flair Airlines nasadil na lety s cestujícími svůj první Boeing 737 MAX 8, který převzal 26. května. Na pravidelném letu se letoun registrace C-FLEJ pasažérům poprvé představil 10. června na lince z Edmontonu do Toronta. Další dva Boeingy 737 MAX 8 společnost převzala od amerického výrobce 7. června a 10. června. Celkem si Flair Airlines pronajaly začátkem letošního roku u finanční společnosti 777 Partners celkem třináct letadel 737 MAX 8.

Přivítání příletu Boeingu 737 MAX 8 společnosti Flair Airlines na letišti v Edmontonu (zdroj: Alex Praglowski Aviation/Wikimedia Commons)

Štítky