Krátce: Air Malta, Wow Air, TAP Portugal a Volotea

09.05.2018 - KrátceLetecká společnost Air Malta bude od podzimu opět létat do Lipska. Přímá linka z Malty bude provozována od 7. listopadu jednou týdně vždy ve středu letounem Airbus A320. Maltský dopravce naposledy pravidelně létal do Lipska v roce 2011. Od podzimu bude Air Malta po krátké přestávce opět létat také do Berlína na letiště Tegel (od 31. října 2x týdně A320).


Air Malta - Airbus A320 (foto: Andre Wadman/Wikimedia Commons - GFDL 1.2)

Islandská nízkonákladová společnost Wow Air zahájila 25. dubna pravidelné lety na londýnské letiště Stansted. Nová linka z letiště Keflavik, která je provozována denně letounem Airbus A321, doplňuje stávající spojení na londýnské letiště Gatwick, jež je provozováno dvakrát denně.


Airbus A319 nízkonákladové společnosti Volotea přistává na letišti ve Faru (foto: Pedro Aragão/Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0)

Portugalská letecká společnost TAP Portugal uzavřela dohodu o code-sharingu s nízkonákladovou aerolinií Volotea. Dohoda umožňuje TAP Portugal umístit svůj kód na všechny lety Volotea do portugalského Fara. Jedná se o linky z Bordeaux, Marseille, Nantes a Verony. Letenky na tyto lety opatřené kódem TP je možné rezervovat prostřednictvím webových stránek TAP Portugal. Jedná se o vůbec první code-sharingovou dohodu, kterou společnost Volotea uzavřela.

Štítky