Krátce: Air Dolomiti, Air Greenland a Volotea

08.01.2022 - KrátceAir Dolomiti od 9. ledna ruší svou pravidelnou linku z Frankfurtu do Ronneby a Kalmaru ve Švédsku. Linka byla přitom otevřena v polovině září loňského roku. K zastavení letů tak dochází po necelých čtyřech měsících provozu. Důvodem tohoto rozhodnutí je malá poptávka po této lince. Před Vánoci italský dopravce rovněž zrušil svou linku Mnichov - Aarhus. Air Dolomiti jsou dceřinou společností Lufthansa Group.

Letoun De Havilland Dash DHC-8-200 společnosti Air Greenland na letišti v Kangerlussuaq (foto: Gordon Leggett/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Grónské aerolinie Air Greenland se kvůli onemocnění Covid-19 potýkají s provozními problémy. Řada zaměstnanců je nakažena nebo musí být v karanténě a společnost tak nemá dostatek létajícího personálu. Z tohoto důvodu aerolinie pozastavila prodej letenek na řadu linek do 16. ledna 2022. Dánský úřad civilního letectví společnosti povolil společnosti dočasně létat s letouny De Havilland Dash DHC-8 bez palubních průvodčích. Podmínkou je, že v letadle může nesmí být více než 19 cestujících. Air Greenland provozuje tyto letouny, se kterými létá po Grónsku, v uspořádání pro 37 cestujících.

Nízkonákladová aerolinie Volotea přidá do své sítě Constantine v Alžírsku. Od 3. února 2022 bude létat do tohoto města z francouzského Marseille. Nové spojení bude zatím provozováno jednou denně s letounem Airbus A319. Constantine bude v pořadí třetím cílem Volotea v Alžírsku. Společnost již dříve zavedla linky do Alžíru a města Oran.

Témata