Air Dolomiti bude létat do Švédska

09.05.2021 - EvropaLetecká společnost Air Dolomiti, která je součástí Lufthansa Group, poprvé vstoupí na švédský trh. Od 19. září 2021 bude tato italská aerolinie létat z Frankfurtu do švédských měst Ronneby a Kalmar. Nová celoroční linka Frankfurt – Ronneby – Kalmar bude provozována pětkrát týdně letounem Embraer 195 pro 120 cestujících. Nové spojení je určeno, jak pro obchodníky, tak pasažéry letící ve svém volném čase.

Embraer 195 italské společnosti Air Dolomiti (foto: Julian Herzog/Wikimedia Commons - CC BY 4.0)

Nová linka Air Dolomiti může být zajímavá pro řadu firem z oblasti jihovýchodu Švédska, které ocení přímé letecké spojení do hlavního uzlu Lufthansy ve Frankfurtu. Linka je rovněž důležitá pro místní cestovní ruch, poněvadž lépe zpřístupňuje tuto část Švédska zahraničním turistům.

Město Ronneby s 12 tisíci obyvatel leží uprostřed provincie Blekinge nedaleko pobřeží Baltského moře. Místní letiště mělo dosud pravidelné letecké spojení jen se Stockholmem. Kalmar s necelými 40 tisíci obyvateli je jedno z nejstarších švédských měst. Turistickou atrakcí je místní katedrála a renesanční zámek. V těsné blízkosti města se nachází šest kilometrů dlouhý most Ölandsbron na ostrov Öland. Rovněž letiště v Kalmaru mělo dosud jen pravidelnou linku do Stockholmu.

Kalmarský zámek, hlavní turistická atrakce v Kalmaru (foto: Bengt A. Lundberg/Wikimedia Commons - CC BY 2.5)

Štítky