Od června spojí Air Dolomiti rakouský Linec s Frankfurtem

01.05.2021 - EvropaOd 27 června bude hornorakouský Linec opět spojen pravidelnou leteckou linkou s Frankfurtem. Spojení 2x denně bude provozovat v codesharu s Lufthansou její dceřiná společnost Air Dolomiti. Odlety z Lince jsou plánovány na 10:35 a 15:00. Lety je možné již nyní rezervovat na stránkách společnosti Lufthansa. Ceny v nejlevnějším tarifu začínají na necelých 64 eurech za jednosměrnou letenku. Air Dolomiti plánuje provozovat linku letadly Embraer 195. Přílety do Frankfurtu jsou navrženy tak, aby cestující pohodlně přestoupil na odpolední respektive večerní vlnu odletů. Odlety z Frankfurtu do Lince zase počítají s přestupem v průběhu ranní respektive odpolední vlny.

Kromě této linky, má mít Linec opětovně od 1.6. též i spojení s Düsseldorfem. Spojení má 5x týdně týdně zajišťovat Airbusem A319 letecká společnost Eurowings. Eurowings plánuje z Lince též od 2.6. dva lety týdně na Mallorcu.

Samotné město Linec, které má přes 200.000 obyvatel, má rovněž díky přestavbě vlakového spojení Westbahn na rychlost 200 až 250km/h též i pohodlné přímé spojení s letištěm Vídeň. V hodinovém taktu vyjíždějí Railjety ÖBB z Lince přímo na nádraží v podzemí letiště Vídeň. Cesta trvá nejrychlejším spojem 1 hodinu 41 minut. Tohoto rychlého a častého železničního spojení využívá letecká společnost Austrian, která umožňuje kombinovat cestu Railjety a let z Vídně garantovaným přestupem. Původně Austrian z Vídně do Lince zajišťoval několik leteckých spojů denně, ovšem nyní již plně spoléhá na spolupráci s rakouskými drahami ÖBB.

pohled na Linec a zákruty řeky Dunaj, červen 2011 (foto: Veleius, Wikimedia Commons)

Přes léto plánují společnosti Bulgarian Air Charter a Corendon Airlines lety z Lince pro cestovní kanceláře především do řeckých destinací (Heraklion, Kalymnos, Karpathos, Korfu, Kos, Rhodos, Zakynthos) a dále také do Antalye, Burgasu, Hurghady a Larnaky. Zajímavostí má být sobotní linka do chorvatského letoviska Brač, kterou plánuje cestovní kancelář Gruber Reisen provozovat ve spolupráci s ČSA.

Parkovné na týden stojí na dlouhodobém parkovišti na letišti Linz-Hörsching 52 eur. Letiště v Linci se tak díky své nabídce letů může stát alternativním odletovým místem zejména pro obyvatele blízkého Jihočeského kraje, kteří nyní převážně pro své odlety volí zejména letiště Praha, ale z malé části také překvapivě i letiště ve Vídni. V okolí Českých Budějovic se nyní staví dálnice D3, jejíž další úseky směrem na Linec se mají stavět v blízké budoucnosti. Nyní trvá jízda autem z Českých Budějovic na letiště v Linci 1,5 hodiny. S postupnou výstavbou a zprovozňováním dalších plánovaných dálničních úseků dálnice D3 směrem k hranicím s Rakouskem tak bude také letiště v Linci jihočechům stále blíž.


Embraer 195 v barvách společnosti Air Dolomiti, srpen 2010 (foto: Davide Olivati, Wikimedia Commons)

Štítky