Krátce: Air Arabia Egypt, Uzbekistan Airways a Air Malta

24.01.2018 - KrátceEgyptská nízkonákladová aerolinie Air Arabia Egypt otevře první linku na evropský kontinent. Od 4. května bude létat z Alexandrie na letiště Bergamo nedaleko Milána. Nová linka bude provozována dvakrát týdně letouny Airbus A320. Air Arabia Egypt, které zahájily provoz v roce 2010, jsou společným podnikem egyptské firmy Travco Group a Air Arabia ze Spojených arabských emirátů. Air Arabia Egypt dosud létaly se dvěma Airbusy A320 ze své základny v Alexandrii do Jordánska, Kuvajtu a Saúdské Arábie. Linka společnost do Dohy byla zastavena v souvislosti s embargem vůči Kataru, ke kterému se Egypt připojil.


Air Arabia Egypt - Airbus A320 (foto: Björn Strey/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Uzbekistan Airways nabídnou od 24. května novou přímou linku z Taškentu do Barcelony. Linka bude provozována jednou týdně letounem Boeing 787-8 pro 246 cestujících. Nové spojení bude jedinou linkou Uzbekistan Airways do Španělska. V letech 2010-14 společnost provozovala pravidelnou linku do Madridu.


Boeing 787 Dreamliner společnosti Uzbekistan Airways (foto: Kārlis Dambrāns/Wikimedia Commons - CC BY 2.0)

Air Malta nově nabízí pravidelné lety mezi sicilskou Catanií a Vídní. Mezi oběma městy létala do svého krachu rakouská aerolinie Niki. Uvolněné místo využil nyní maltský dopravce a od 19. ledna provozuje linku Malta – Catanie – Vídeň. Nové spojení je operováno dvakrát týdně vždy v úterý a v pátek letouny Airbus A319/A320.

Témata