Krátce: Adria Airways, Pegasus Asia a easyJet

26.02.2015 - KrátceAdria Airways podle serveru Ex-YU Aviation zatím pravidelné lety z Mnichova do Bratislavy nezahájí. Koncem loňského roku se objevila zpráva, že slovinský dopravce plánuje otevřít linku z Mnichova do slovenské metropole. Zprávu rakouského tisku potvrdil i šéf Adria Airways Mark Anžur. Linka měla být obsluhována letounem Bombardier CRJ700 z báze v polské Lodži.

Boeing 737-800 v barvách Pegasus Asia (foto: Alf van Beem /Wikimedia Commons - CC0)

Kyrgyzská letecká společnost Pegasus Asia otevřela 20. února pravidelné lety z Biškeku do Dillí. Nová linka je provozována dvakrát týdně letounem Boeing 737-800 pro 189 cestujících. Pegasus Asia je pobočkou úspěšné turecké nízkonákladové společnosti Pegasus Airlines.

Airbus A319 v nových barvách easyJet (foto: Markus Eigenheer/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Nízkonákladová společnost easyJet oznámila otevření tří nových sezónních linek z Londýna. Nově bude easyJet létat z londýnského letiště Gatwick od poloviny května dvakrát týdně do Prevezy v Řecku. Dále společnost nabídne cestujícím lety z Gatwicku do Puly v Chorvatsku. Linka bude provozována dvakrát týdně od konce června. Třetí nová sezónní linka spojí od začátku června dvakrát týdně londýnské letiště Stansted s Monastirem v Tunisku.

Témata