Czech Airlines Technics získala osvědčení pro údržbu letadel A320neo a 737 MAX

30.11.2017 - Česká republikaSpolečnost Czech Airlines Technics (CSAT) získala jako první v České republice od Úřadu pro civilní letectví osvědčení opravňující provádět traťovou údržbu letadel Boeing 737 MAX a rodiny A320neo, které používají nové motory společnosti CFM. Proces certifikace trval přibližně jeden rok, přičemž samotné školení leteckých mechaniků kolem půl roku. Školení na typ Boeing 737 MAX probíhalo přímo u Boeingu v Seattlu. Pro Airbus A320neo pak u schválených evropských výcvikových organizací.


Airbus A321neo (ilustrační foto: BriYYZ/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

„Jsem rád, že se nám podařilo certifikaci získat jako prvním v České republice a zároveň mezi prvními organizacemi MRO v Evropě. CSAT tak může poskytovat traťovou údržbu všem stávajícím zákazníkům, kteří nové verze letadel provozují, ale můžeme nabídnout své služby i dalším leteckým společnostem, které je do své flotily teprve postupně zařadí,“ uvedl Ivan Pikl, člen představenstva Czech Airlines Technics. „Zároveň budeme usilovat i o osvědčení na těžkou údržbu pro MAX a NEO, abychom mohli i v tomto typu údržby našim zákazníkům v budoucnu nabídnout komplexní služby,“ dodal Pikl.


Boeing 737 MAX 8 (foto: pjs2005/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

CSAT, která je dceřinou společností Český aeroholding, provádí vedle traťové údržby také těžkou údržbu letadel, výměny motorů, výměny a opravy pozdvozků a dalších částí letadel. V loňském roce CSAT realizovala přes 100 zakázek těžké údržby na letadlech Boeing 737, rodiny Airbus A320 a ATR. Začátkem tohoto měsíce společnost CSAT oznámila otevření již páté linky pro těžkou údržbu letadel.

Témata