Czech Airlines Technics zahájily stavbu lakovny letadel na ruzyňském letišti

21.05.2024 16:14 - Česká republikaSpolečnost Czech Airlines Technics plánuje na podzim rozšířit svou nabídku služeb o lakování letadel. K tomuto účelu byla v dubnu na Letišti Václava Havla Praha zahájena stavba lakovny v hangáru S, která má být dokončena letos v říjnu. Společnost tak reaguje na zvýšenou poptávku, přičemž předpokládá, že zde bude lakovat přibližně 25 letadel ročně.

Hangár S upravený na lakovnu (foto: Czech Airlines Technics)

Hangár S o výměře 2100 metrů čtverečných byl otevřen v roce 2018 a doposud se využíval pro potřeby traťové údržby. V rámci přestavby na lakovnu bude do hangáru instalována především vzduchotechnika a další potřebné vybavení. Po dokončení přestavby bude následovat šestiměsíční zkušební provoz. Celková investice do lakovny činí 75 milionů korun.

„Tato nová služba nám umožní stát se takzvaným One stop shopem. Tedy místem, kde bude možné provést požadovanou údržbu a opatřit letadlo novým lakem bez nutnosti přeletu. Dosavadní absence lakovny nás znevýhodňovala při řadě výběrových řízení,“ uvedl Petr Doberský, předseda představenstva společnosti Czech Airlines Technics, s tím, že služba lakování je velmi atraktivní zejména pro leasingové společnosti.

Společnost Czech Airlines Technics se v loňském roce vrátila opět do černých čísel, když vydělala 41 milionů korun. Letiště Praha, které firmu vlastní, začalo v loňském roce s hledáním strategického partnera. Letiště Praha podle svého šéfa Jiřího Pose nyní vyhodnocuje došlé nabídky.

Témata