Czech Airlines Technics má novou smlouvu na údržbu letadel Finnair

14.07.2020 - Česká republikaSpolečnost Czech Airlines Technics (CSAT) dnes informovala o podpisu nové smlouvy s leteckou společností Finnair o zajištění těžké údržby. Nový kontrakt byl uzavřen na tři roky s možností prodloužení o další tři sezóny. CSAT tak bude na ruzyňském letišti v hangáru F nadále zajišťovat údržbu letadel rodiny Airbus A320.

Airbus A320 společnosti Finnair na pražském letišti (foto: CSAT, Letiště Praha)

„Letecké společnosti Finnair poskytujeme služby těžké údržby letadel již více než deset let. Naši zaměstnanci tak mají s letadly tohoto dopravce velké zkušenosti, stejně tak jako se speciálními modifikacemi, které jsme v minulosti pro Finnair realizovali. I díky tomu budeme i nadále schopni poskytovat vysoce kvalitní servis u všech zakázek z oblasti těžké údržby,“ uvedl Pavel Haleš, předseda představenstva Czech Airlines Technics.

„Se spoluprací s CSAT jsme byli velmi spokojeni. Potvrdila se jak vysoká kvalita odvedené práce, tak dodržování všech sjednaných termínů, které jsou pro údržbu letadel klíčové. Nová smlouva v oblasti těžké údržby je skvělou příležitostí jak i dále rozvíjet společně nastavené procesy. Díky tomu tak můžeme ještě více upevnit naši spolupráci s cílem zajistit, aby provoz naší flotily úzkotrupých letadel typu Airbus byl vždy spolehlivý a bezpečný,“ řekl Sampo Paukkeri, šéf divize údržby letadel společnosti Finnair.

Modifikace kabiny letadel Finnair zajišťovaná společností CSAT (foto: CSAT, Letiště Praha)

Smlouva o poskytování služeb těžké údržby zahrnuje komplexní provádění všech plánovaných revizí a oprav s možností dalších modifikací kabiny letadel. Tým mechaniků a inženýrů CSAT v loňském roce úspěšně dokončil pro leteckou společnost Finnair dvouletý projekt, během kterého v Praze provedli modifikace kabiny a instalace bezdrátového internetového připojení pro 24 letadel rodiny Airbus A320 Family finského dopravce. Díky tomu mají nyní všechny tyto letouny novou konfiguraci i rozložení kabiny. Cestující také mohou po dokončení projektu na palubě za letu využívat internetové připojení i přístup k palubnímu systému. Jednalo se o první projekt svého druhu v rámci celého odvětví realizovaný ve spolupráci přímo s Airbusem.

V roce 2019 společnost Czech Airlines Technics provedla pro své zákazníky více než 120 revizí těžké údržby na letadlech Boeing 737, rodiny Airbus A320 či ATR. K nejvýznamnějším zákazníkům CSAT patří společnosti Finnair, Transavia Airlines, Jet2.com, Austrian Airlines, ČSA, Smartwings a NEOS. CSAT je dceřinou společností skupiny Letiště Praha.

Témata