Czech Airlines Technics zajišťuje těžkou údržbu letadel Air Corsica

10.03.2021 - Česká republikaSpolečnost Czech Airlines Technics (CSAT) uzavřela rámcovou smlouvu na těžkou údržbu letadel s Air Corsica. Smlouva s francouzským dopravcem o poskytování služeb těžké údržby zahrnuje poskytnutí kompletních plánovaných revizí a oprav podle předepsaného manuálu výrobce a provozovatele. Konkrétně projdou v první čtvrtletí v hangáru F v areálu pražského letiště těžkou údržbou dva letouny Airbus A320.

Airbus A320 společnosti Air Corsica na údržbě v Czech Airlines Technics (foto: CSAT)

„Na začátku roku 2021 jsme zahájili spolupráci s leteckou společností Air Corsica a jsme velmi rádi, že se zařadila do našeho portfolia zákazníků. Věříme, že budeme spolupracovat na dalších projektech i v budoucnu. I přes aktuální složitou situaci způsobené pandemií COVID-19 se nám podařilo získat další zakázku a využít tak kapacity stojánek a jednotlivých týmů,“ uvedl Pavel Haleš, předseda představenstva Czech Airlines Technics.

V loňském roce se CSAT podařilo realizovat a úspěšně dokončit více než 70 revizí těžké údržby na letadlech Boeing 737, Airbus A320 Family a ATR. Mezi nejvýznamnější zákazníky CSAT patří letecké společnosti Finnair, Transavia Airlines, ČSA, Smartwings a NEOS. V roce 2020 mechanici firmy pracovali také pro nové zákazníky, například pro společnosti Jet2.com a Austrian Airlines.

(foto: CSAT)

Air Corsica založené v roce 1989 se zaměřují na zajištění leteckého spojení středomořského ostrova Korsika s kontinentální částí Francie a dalšími evropskými destinacemi. Hlavní základnu má společnost v Ajacciu na západní pobřeží Korsiky. Svými lety obsluhuje i další letiště na ostrově - Bastii, Calvi a Figari. V současnosti Air Corsica má ve své flotile jeden letoun ATR 42-500, pět ATR 72-500, čtyři Airbusy A320 a dva A320neo.

Témata