Czech Airlines Technics dokončily první revizi nové generace Airbusu A320

18.06.2021 - Česká republikaSpolečnost Czech Airlines Technics (CSAT) nově začala poskytovat těžkou údržbu leteckým i leasingovým společnostem, které provozují letadla rodiny Airbus A320neo. Nové oprávnění získala dceřiná společnost Letiště Praha od Úřadu pro civilní letectví ČR. V uplynulých týdnech byly v hangáru CSAT dokončeny první dvě revize nové generace letadel A320 v segmentu těžké údržby.

Prvním zákazníkem se stala na základě nově uzavřené smlouvy letecká společnost Novair. Pro švédského dopravce provedli mechanici CSAT v hangáru na pražském ruzyňském letišti těžkou údržbu dvou letadel typu Airbus A321neo registrací SE-RKA a SE-RKB, která se po provedených předepsaných pracích vrátily zpět do provozu, kde létají pod obchodní značkou Apollo.

Airbus A321neo švédské společnosti Novair na přažském letišti (foto: CSAT)

„V letošním roce se nám podařilo rozšířit portfolio divize těžké údržby o obě nejnovější generace úzkotrupých letadel, které vyrábí jak Boeing, tak Airbus. Díky tomu, že tyto moderní stroje můžeme nyní servisovat v našem hangáru na pražském letišti, máme tak na trhu další konkurenční výhodu. Vzhledem k předepsaným limitům, ve kterých letadla musí důkladné prohlídky absolvovat, je získání certifikace vhodně načasované a všichni provozovatelé těchto letadel mohou nově využít i naše služby. Navíc můžeme tento typ revize opět kombinovat se službou parkování letadel, o kterou je stále větší zájem,“ uvedl Pavel Haleš, předseda představenstva Czech Airlines Technics.

(foto: CSAT)

„Naše zkušenosti jako nového zákazníka byly od plánování po dokončení prací, dokumentaci a opětovné převzetí letadla velmi dobré. S produktem a službami v Praze jsme byli velmi spokojeni, Novair tak bude pravděpodobně opakovaně se vracejícím zákazníkem CSAT,“ okomentoval spolupráci Thomas Krook, Director of Technical Operations společnosti Novair.

Czech Airlines Technics se v loňském roce i přes pandemii onemocnění covid-19 podařilo dokončit více než 70 revizí těžké údržby. Mezi nejvýznamnější zákazníky CSAT patří společnosti Finnair, Transavia Airlines, Smartwings a NEOS. V roce 2020 pracovali mechanici i pro nové zákazníky, například společnosti Jet2.com, Austrian Airlines a další klienty z vládního či privátního sektoru.

(foto: CSAT)

Témata