Czech Airlines Technics nově poskytuje služby společnostem Eurowings a Bees Airline

11.01.2022 - Česká republikaSpolečnost Czech Airlines Technics (CSAT) dnes informovala, že získala nové zákazníky. Pro německou společnost Eurowings, která má od listopadu loňského roku v Praze základnu, zajišťuje traťovou údržbu bázovaných letadel Airbus A320 a A320neo.

„Předmětem nového dlouhodobého kontraktu s Eurowings je traťová údržba tří bázovaných letadel z rodiny A320 a dalších nebázovaných letadel dle provozní potřeby. Poskytované služby zahrnují rozmanité úkony, od denních a týdenních kontrol, až po ad hoc opravy v hangáru nebo přetah letadel,“ říká Pavel Haleš, předseda představenstva CSAT. Podle viceprezidenta Eurowings Holgera Becka usnadnily Czech Airlines Technics otevření báze Eurowings na pražském letišti.

Airbus A319 společnosti Eurowings přistává na pražském letišti (foto: Letiště Praha)

V případě ukrajinské nízkonákladové společnosti Bees Airline se jedná jedná o poskytování služby nepravidelné traťové údržby, tzv. on-call maintenance, která je cílená na opravu případných závad před plánovaným letem. Bees Airlines zahájily lety do Prahy v říjnu 2021 a v současnosti s letouny Boeing 737-800 obsluhují dvě linky do Lvova a Oděsy.

Obdobnou službu poskytuje Czech Airlines Technics také například společnostem EasyJet, KLM, Aeroflot, Iberia, Turkish Airlines, FlyDubai a dalším. V loňském roce takto na zavolání provedli technici CSAT celkem 312 zásahů.

Témata