Eurowings slavnostně otevřely novou základnu v Praze

03.11.2021 - Česká republikaNěmecká nízkonákladová Eurowings včera v poledne na Letiště Václava Havla Praha slavnostně otevřela svou novou základnu. Otevření proběhlo za přítomnosti zástupců Eurowings, Letiště Praha, obchodních partnerů, novinářů a dalších hostů. Slavnostního ceremoniálu se zúčastnili Jens Bischof, výkonný ředitel Eurowings, Jiří Pos, předseda představenstva Letiště Praha a Andreas Künne, velvyslanec Spolkové republiky Německo v Praze.

Jens Bischof, ředitel Eurowings (druhý zleva), a Jiří Pos, šéf Letiště Praha, přestřihávají pásku (foto: Tomáš Hampl)

Jens Bischof ve svém krátkém projevu uvedl, že Eurowings nabízí „value concept“, kdy cestující za dobrou cenu dostanou dobrou hodnotu. Tím se Eurowings odlišuje od jiných low-costů a společnost tak není jen další nízkonákladovou aerolinií v Praze, zdůraznil Bischof.

Destinace Eurowings operované z Prahy (foto: Tomáš Hampl)

Bischof rovněž zmínil, že otevření nové základny je přítomen Roman Vik, ředitel české letecké společnosti Smartwings, se kterou se Eurowings dohodly na code-sharingu. Otevření nové základny Eurowings přivítali šéf pražského letiště Jiří Pos a německý velvyslanec Andreas Künne.

Po těchto projevech následovaly další tradiční akty spojené s otevíráním nových linek a základen jako krájení dortu a slavnostní přestřižení pásky.

Krájení dortu. Zleva Jiří Pos, předseda představenstva Letiště Praha, Andreas Künne, velvyslanec Spolkové republiky Německo v Praze, a Jens Bischof, ředitel Eurowings (foto: Letiště Praha)

Šéf Smartwings Roman Vik se v rozhovoru s médii vyjádřil ke spolupráci s Eurowings. Podle Vika bude Smartwings prodávat lety Eurowings prostřednictvím svých prodejních kanálů, a naopak Eurowings bude nabízet lety Smartwings z Prahy ve svých kanálech. Vik uvedl, že tato spolupráce se postupně rozšíří i na další letiště, Smartwings počítají se spoluprací v Polsku (Varšava a Katovice) a v Maďarsku (Budapešť).

Roman Vik, ředitel letecké společnosti Smartwings, komentuje pro Českou televizi spolupráci s Eurowings (foto: Tomáš Hampl)

Letoun Airbus A319 společnosti Eurowings na pražském letišti (foto: Tomáš Hampl)

Letušky společnosti Eurowings (foto: Tomáš Hampl)

(foto: Tomáš Hampl)

Témata