Eurowings spolupracují se Smartwings, dohodly se na code-sharingu

01.11.2021 - Česká republikaLetecká společnost Eurowings dnes oznámila, že nově spolupracuje s českou leteckou společností Smartwings. Obě letecké společnosti uzavřely dohodu o code-sharingu. Vybraná spojení Eurowings z nové základny v Praze bude pod svými čísly letů nabízet také Smartwings na svých webových stránkách smartwings.com a dalších svých prodejních kanálů. Zákazníci Smartwings tak budou moci využít řadu přímých spojení Eurowings do evropských destinací.

(ilustrační foto: Eurowings)

„Jsme potěšeni dohodou o spolupráci s partnerem Smartwings, která posílí naši pozici na nové pražské základně. Naše aktivita ve vysoce atraktivní evropské metropoli nabídne ještě většímu množství obchodních i rekreačních cestujících zajímavá přímá spojení po celé Evropě," uvedl generální ředitel Eurowings Jens Bischof.

„Naší dlouhodobou prioritou je rozšiřovat nabídku destinací a díky novému partnerství s Eurowings nabídneme našim zákazníkům pohodlné spojení do širokého portfolio destinací,“ řekl Roman Vik, člen představenstva a generální ředitel Smartwings.

Eurowings zahájily provoz nové základny v neděli 31. října, když otevřely první linky do Bristolu, Barcelony a na ostrov Fuerteventura. V zimní sezóně 2021/22 nabídne německý dopravce přímé lety z Prahy do 14 evropských destinací, které bude obsluhovat dvěma letouny Airbus bázovanými na ruzyňském letišti. Jak jsme informovali v sobotu, jedná se o letouny rakouské pobočky Eurowings Europe. Do léta 2022 plánuje Eurowings přidat do Prahy třetí letoun.

Témata