Czech Airlines Technics rozšířily spolupráci s leasingovými společnostmi

19.01.2022 - Česká republikaSpolečnost Czech Airlines Technics (CSAT) reagovala na vývoj na trhu po vypuknutí pandemie Covid-19 a vedle tradičních zákazníků z řad leteckých společností začala v posledním roce poskytovat své služby také leasingovým firmám. Jejich počet narůstá a na míru těmto zákazníkům vzniká nový model služby one-stop-shop maintenance.

„Reagujeme na vývoj trhu a pro leasingové společnosti nabízíme model služby, která obsahuje kompletní zajištění prací pod jedním poskytovatelem, bez potřeby využití dalších dodavatelů a bez nutnosti zbytečných přeletů letadel z důvodu následné údržby. Jsme schopni zajistit kompletní podporu zákazníků po dobu parkování letadel, včetně CAMO služeb, registrace/deregistrace letadel a přípravy letadel dle specifických požadavků nového operátora po skončení leasingové smlouvy,“ uvedl Pavel Haleš, předseda představenstva Czech Airlines Technics.

CSAT nabízí také služnu dlouhodobého parkování letadel (foto:CSAT)

První letadlo leasingové společnosti zamířilo do CSAT v polovině 2020. Následně se podařilo firmě dojednat navazující spolupráci a v letní sezóně technici CSAT provedli několik revizí pro dvě velké leasingové společnosti. Podařilo se rovněž získat klienty z řad dalších leasingových firem.

V tuto chvíli tak CSAT poskytuje parkování dalším letadlům, na kterých bude v nejbližší době provádět velké revize a redelivery projekty s dalšími službami, jakou jsou DOA a CAMO. Plánován je i přílet dalších letadel pro provedení revizí v letním období letošního roku. Služba parkování je nabízena i leteckým společnostem, a to jak na letišti v Praze, tak na partnerských letištích v Česku a na Slovensku.

Témata