Petr Doberský se stal novým členem představenstva Czech Airlines Technics

05.02.2019 - Česká republikaSpolečnost Czech Airlines Technics (CSAT) změnila složení představenstva. Novým členem se stal Ing. Petr Doberský, který doplnil představenstvo po odchodu Ivana Pikla. Petr Doberský bude ve vedení firmy odpovídat za oblast financí, rozvoje, nákupu a logistiky. Doberský posledních sedm let pracoval pro Letiště Praha, a.s., jako výkonný ředitel odpovědný za oblast účetnictví, daní a finančních vztahů. Předtím pracoval pro různé poradenské společnosti v oblasti fúzí, akvizic a finančního auditu.

Ing. Petr Doberský (foto: Czech Airlines Technics)

Ke změnám došlo také ve složení dozorčí rady Czech Airlines Technics. Ta má dva nové členy, Ing. Jana Brázdila, kterého zvolil akcionář Letiště Praha, a Jana Kmentu, jenž byl zvolen zaměstnanci společnosti. Předsedou dozorčí rady zůstává Ing. Radek Hovorka, místopředsedou byl pak zvolen Ing. Jan Brázdil.

Czech Airlines Technics se zaměřuje na opravy a údržbu letadel a letecké techniky na úrovni těžké údržby, traťové údržby, údržby letadlových celků, podpory provozovatelů a údržby letadlových podvozků. V loňském roce společnost vstoupila na trh s prodejem spotřebního materiálů, např. náhradních dílů na letadla. V roce 2018 společnost provedla přes 120 zakázek těžké údržby na letadle Boeing 737, A320 Family a ATR. Mezi nejvýznamnější zákazníky patřily letecké společnosti Transavia, Finnair, Germania, ČSA, Travel Service a NEOS.

Témata