Czech Airlines Technics uzavřely novou smlouvu s Austrian Airlines

22.12.2021 - Česká republikaSpolečnost Czech Airlines Technics (CSAT) podepsala novou smlouvu na tzv. těžkou údržbu letadel Austrian Airlines. Na základě vyhraného tendru zajistí revize celkem třinácti letadel rodiny Airbus A320 rakouského dopravce.

„Navazujeme s rakouským národním dopravcem, který je součástí Lufthansa Group, na skvělou spolupráci z roku 2019. Díky novému dlouhodobému kontraktu v ní budeme pokračovat minimálně až do roku 2023,“ uvedl Pavel Haleš, předseda představenstva Czech Airlines Technics.

Údržba letounu Austrian Airlines v hangáru Czech Airlines Technics (foto: CSAT)

Na základě nové smlouvy zajistí CSAT na své lince v hangáru F v příštím roce revizi šesti letadel Austrian Airlines. Dalších sedm revizí je plánováno v roce 2023. „Abychom zajistili, že naše letadla budou vždy splňovat nejvyšší provozní i bezpečnostní standardy, zaměřujeme se v oblasti údržby na dlouhodobou regionální spolupráci s důvěryhodnými partnery. Proto jsme rádi, že můžeme obnovit naši smlouvu s Czech Airlines Technics na další dva roky,“ řekl Francesco Sciortino, provozní ředitel Austrian Airlines.

V uplynulé sezóně provedli mechanici CSAT více než sto revizí těžké údržby letadel Boeing 737. Airbus A320 Family či ATR. V první polovině letošního roku pak firma získala od Úřadu pro civilní letectví oprávnění pro provádění revizí typů Boeing 737 MAX a Airbus A321neo. Mezi nejvýznamnější zákazníky CSAT v rámci těžké údržby patří společnosti Finnair, Transavia Airlines, Neos a právě Austrian Airlines.

Témata